Tour de Pologne amatorów
wycieczka, szosa

Data: 2012-05-14
Statystyki:

Dystans72.4 km Prędkość średniaAVS: 20.8 km/h Czas jazdySTP: 3:28 h Średnia kadencjaCAD: 59 rpm Suma przewyższeńALT: 1404 m Pogoda:

Niestety pogoda od rana jest marna, a prognozy dają jedynie nadzieję, że w ciągu dnia nie będzie dużo gorzej. Wybieramy się na w miarę bezpieczną trasę po okolicach Zakopanego, czyli robimy Tour de Pologne amatorów. Najpierw zjazd zakopianką do Poronina, a później długi podjazd na Ząb. Robimy w ten sposób dwa rozsądne podjazdy i zjazdy. Trasa prowadzi przez wsie z dobrymi asfaltami i bardzo małą ilością samochodów. Trzeba jednak uważać na wybiegające z posesji pieski, które mocno nam kibicują szczekając i pchając się pod koła. 

Po przejeździe na drugą stronę zakopianki zaczyna się podjazd pod Gliczarów. Podjazd jest moim zdaniem trochę przereklamowany. Tzn owszem jest ostry, a dwa fragmenty nawet bardzo ale nie jest to jakaś masakra typu Przełęcz Karkonoska. Podstawowa różnica jest taka, że droga na Gliczarów jest stosunkowo krótka, spodziewałem się długiej męczarni.

Z Bukowiny Tatrzańskiej jedziemy przez Głodówkę na Wierch Poroniec. Stąd Drogą Oswalda Balzera wracamy do Zakopanego. To chyba jeden z przyjemniejszych fragmentów trasy. Jedzie się cały czas przez las i w większości jest to zjazd :-)

Wycieczka bardzo udana, szkoda tylko że było tak zimno (na Głodówce temeratura oscylowała w okolicach 2°C...)

 

Mapa

© by ArteQ 2020