Trójmiejski Park Krajobrazowy
wycieczka, MTB

Data: 2011-10-23
Statystyki:

Dystans33.5 km Prędkość średniaAVS: 13.4 km/h Czas jazdySTP: 2:30 h Pogoda:

Z Gdańska Oliwy kierujemy się na południe zielonym szlakiem. Prowadzi przez ciekawe pagórki więc płasko zdecydowanie nie jest. Problem tylko w tym, że jest to co chwila ostro pod górę - ostro w dół. Niestety jest przy tym trochę dawania z buta. Do cywilizacji docieramy w okolicach osiedla Niedźwiednik, robimy krótki popas w osiedlowym sklepie i ruszamy z powrotem w kierunku Oliwy...

...ale tym razem niebieskim szlakiem, który jest nieporównywalnie bardziej przejezdny. Jedzie się naprawdę przyjemnie, bo choć nie ma już takich ostrych przewyższeń to teren wciąż jest ciekawy, a przy tym szlak ma świetny flow ;-) Powrót niebieskim zajął nam zdecydowanie mniej czasu niż jazda zielonym.

Trzymając się dalej niebieskiego zaliczamy punkt widokowy - wieżę z której ładnie widać całą okolicę 3city i samo morze. Jazda idzie nam bardzo sprawnie, bez żadnych przestojów, pchania, chodzenia itd... Dojeżdzamy tak do samego Sopotu, tam szybkie zakupy w bierdonce i na plażę. Do Gdańska wracamy ścieżką nad morzem - o tej porze roku zdecydowanie mniej tu ludzi niż było w lecie, ale wciąż jest to popularny ciąg komunikacyjny. Szkoda tylko pozamykanych knajpek ;-)

Mapa

© by ArteQ 2021