Mazovia: Skarżysko Kamienna
maraton, MTB

Data: 2011-08-28
Statystyki:

Dystans58.2 km Prędkość średniaAVS: 25.2 km/h Czas jazdySTP: 2:18 h Pogoda:

Z Warszawy wyjeżdżamy wściekle rano - o 7:00. Na miejscu jesteśmy jakieś 2h przed czasem, więc mamy mnóstwo czasu na ogarnianie się (co i tak w niczym nam nie pomogło). Pogoda słaba, dużo chmur i zimno - 18°, ale przynajmniej nie pada. Reprezentacja Alumex'u bardzo mizerna - są nas tylko 4 osoby. 

W sektorze tradycyjnie ustawiam się na szarym końcu - przecież na przedstartowe ogarnięcie się były tylko 2 godziny ;-) Rozjazdowy asfalt króciutki, mało udaje mi się na nim nadrobić. Później wjeżdżamy w jakieś szutry, drogę wysypaną grubym żwirem oraz płyty betonowe, tu już bardzo ciężko wyprzedzać.

Podjazdów było całkiem sporo - większość jednak szutrami, polnymi drogami lub po asfalcie. Podobnie było ze zjazdami (max 62km/h co jak na mnie to dużo). Byłoby pewnie ciekawiej gdyby te zjazdy/podjazdy były w terenie. Natomiast co fajne to, że nie były to takie interwałowe hopki jak np w Supraślu (krótkie ścianki, czasem z buta) tylko całkiem długie zarówno zjazdy jak i podjazdy. Szczególnie podobał mi się taki jeden o gliniastym podłożu gdzie trzeba było walczyć żeby nie wpaść w koleinę bo mogło być niemiło.

Większość trasy jechałem niestety albo sam, albo w jakiś małych grupkach. Duża grupa niestety trochę uciekła i nie było ich jak dojść. Ostatecznie 51 miejsce w open i 12 w M2. Skala trudności 6/6 wg orgów to oczywiście nieporozumienie, było co najwyżej 4.5.

Mapa

© by ArteQ 2020