Jeziorak, Siemiany, Jezioro Jasne
wycieczka, MTB

Data: 2011-04-24
Statystyki:

Dystans71 km Prędkość średniaAVS: 18.1 km/h Czas jazdySTP: 3:55 h Pogoda:

Robimy powtórkę z wczorajszej trasy. Na początek znowu asfalt do Iławy i znowu koszmarny wmordowind. Planowaliśmy objechać Jeziorak dookoła, ale to byłoby totalnie bez sensu przy takiej pogodzie. Większość trasy byłaby po asfalcie, a nie w terenie więc z takim wiatrem to nic fajnego.

Z Iławy obliśmy więc na zielony szlak idący brzegiem Jezioraka. Nic się nie zmieniło i był tak samo fajny jak wczoraj :-) Do Siemian przyjechaliśmy akurat na ściągniętą z grilla karkóweczkę - mniam, mniam! Popsuła się trochę pogoda, niebo zrobiło się ciemne, zerwał się wiatr i zapowiadało się, że za chwilę będzie nieciekawie. Na szczęście apokalipsy nie było, burza (o ile była) przeszła bokiem i mogliśmy wracać do domu na rowerach.

Z Siemian odbiliśmy na ścieżkę dydaktyczną na jezioro Jasne. Jezioro jest tak jakby martwe, niewiele zwierzątek czy roślinek chce w nim mieszkać więc woda jest baaardzo przezroczysta ze względu na brak zanieczyszczeń. Po drodze spotkaliśmy jeszcze Białego Murzyna ;-) Powrót Szlakiem Napoleońskim, który na początku był fajniutki, a później tradycji stało się zadość i jak zwykle przekształcił się w pustynię :/ Ostatnie kilometry do domu po asfalcie.

Mapa

© by ArteQ 2020