Mazovia: Karczew
maraton, MTB

Data: 2011-02-06
Statystyki:

Dystans37.5 km Prędkość średniaAVS: 18.4 km/h Czas jazdySTP: 2:02 h Pogoda:

Pierwsze zawody w sezonie i... było ciężko :/

Zimowa Mazovia zimowa była tylko z nazwy. Po śniegu w lesie nie było praktycznie śladu, tylko na głównych drogach leżała jeszcze cienka warstwa lodu. Trasa całkiem przyzwoita - było trochę pagórków do przejechania więc nie było nudno. Z drugiej strony jak na pierwszy maraton w sezonie to można powiedzieć, że trasa wyszła dość męcząca. Byłoby całkiem przyjemnie gdyby nie to, że w kilku miejscach trzeba było się solidnie staplać w wodzie. Nie wiem czy dało się inaczej maraton poprowadzić, czy nie ale jazda w mokrych butach i spodniach przy temperaturze kilku stopni powyżej zera to nic fajnego. Właściwie tylko do tego można mieć zastrzeżenia, gdyby nie ta woda na trasie byłoby naprawdę przyjemnie.

Po maratonie można było ogrzać się w szkole i wciągnąć ciepłą zupkę - naprawdę niezła, bez żadnych karteczek itd... Ale to już chyba tradycja, że obsługa bufetowa na zimowej edycji jest jakby na wyższym poziomie niż ta letnia (pasztet i suchy chleb, albo kluski polane rozwodnionym ketchupem).

Szkoda, że z teamu wystartowały nas tylko 3 osoby. Średnia do generalki liczy się dla 4 najlepszych zawodników więc mamy kilkaset punktów w plecy, a wystarczyłoby żeby trasę przejechała jeszcze jedna osoba i tylko dowlokła się do mety. Dostalibyśmy dodatkowe punkty i zajęli lepsze miejsce.

© by ArteQ 2020